Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Partnerzy

Logo Pomóżmy Razem

Bezpiecznie pieniądze

Nowe zasady wydawania karty parkingowej (stan na dzień 1.07.2014 roku)

Karta parkingowa jest dokumentem, który wielu osobom niepełnosprawnym ułatwia funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Pozwala ona na zatrzymywanie się na specjalnie wyznaczonych miejscach. W ostatnim czasie pojawiło się wiele sygnałów, z których wynikało, że wiele osób korzysta z tego dokumentu bezprawnie. Postanowiono, więc znowelizować przepisy dotyczące przyznawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Nowe regulacje zaczęły obowiązywać z dniem 1 lipca 2014 roku.

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze zmiany dotyczące uzyskania karty parkingowej.

Więcej…
 

Cunegundis Ducissa Cracoviae - świeckie spojrzenie na świętą Kingę

spektakl teatru Kropka Theatre na podstawie dokumentów XIII w.

Dnia 24.07.2014, godz 19.30, Wstęp Wolny
Kościół Nawiedzenia NMP / Dziedziniec za wieżą,
ul. Przyrynek 2, Warszawa

Dnia 27.07.2014, godz. 15.30, Wstęp Wolny
Dominikanie na Służewiu, Dolny Kościół

Zapraszamy

Więcej…
 

Czarodziejski flet - widowisko plenerowe

Szanowni Państwo!

W dniach 18-19 lipca 2014 r. będziemy mieli przyjemność gościć na dziedzińcu pałacu w Wilanowie widowisko plenerowe "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta. Spektakl odbędzie się w ramach XXIV Festiwalu Mozartowskiego organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną.

Więcej…
 

Warsztaty scenariopisarskie

Fundacja Transatlantyk ma zaszczyt zaprosić osoby niewidome i niedowidzące na bezpłatny dwudniowy Warsztat Scenopisarski, który odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia 2014 r. w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Warsztat poprowadzi Agnieszka Kruk, znana scenarzystka oraz twórca i Dyrektor Artystyczny festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta. Uczestnicy zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną na temat pisania scenariuszy filmowych (oraz krótszych form scenariuszowych) ale wykonają też praktyczne zadania scenopisarskie i dowiedzą się jakie są dalsze losy scenariusza po jego napisaniu.

Więcej…
 

Dostępne publikacje

Z przyjemnością informujemy, że jest jeszcze dostępna, napisana w ciekawy i przystępny sposób specjalistyczna publikacja dla nauczycieli, pedagogów i rodziców niewidomych dzieci pt. "Jak przygotować niewidome dziecko do nauki brajla?". Przewodnik zawiera teoretyczne i praktyczne informacje, wskazówki i ćwiczenia stymulujące rozwój niewidomego dziecka przygotowującego się do nauki w szkole.

Więcej…
 

Znów drukujemy!

Z przyjemnością informujemy, że nasze czasopisma już niedługo ukażą się w formie drukowanej - w druku powiększonym i w brajlu. Nareszcie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał nam tak długo oczekiwaną dotację.

Jak niektórzy zapewne pamiętają, w lutym Br. poinformowaliśmy, że zawieszamy druk wydawnictw ze względu na brak funduszy. Ku naszej radości owe fundusze zostały nam właśnie przyznane, w związku z czym nie zwlekamy ani chwili dłużej i wkrótce możecie się Państwo spodziewać „Pochodni”, „Promyczka”, „Światełka” oraz „Naszych Dzieci” w druku!

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym współpracownikom, którzy mimo zaistniałej sytuacji dostarczali nam własne teksty nie licząc na honoraria, dzięki czemu mogliśmy tworzyć elektroniczne wersje czasopism.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>