Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Partnerzy

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Program lekowy w leczeniu wysiękowej postaci AMD zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia

Z radością informujemy, że Ministerstwo zdrowia zatwierdziło program lekowy w leczeniu wysiękowej postaci AMD - zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. O ten program zabiegaliśmy od wielu lat. Liczymy, że zmieni on na korzyść sytuację osób tracących wzrok z powodu tego schorzenia.

Program wchodzi w życie z dniem 1 maja br.

Więcej…
 

Z biletem na pokładzie Pendolino

Pod koniec grudnia 2014 roku spółka Intercity uruchomiła nową kategorię połączeń kolejowych - EIP Premium. Nowe połączenia są obsługiwane przez pociągi Pendolino.

W swoim regulaminie przewoźnik wprowadził zakaz zakupu biletów na pokładzie tych pociągów. W przypadku braku biletu pasażer musi uiścić dodatkową opłatę w wysokości 650 złotych. Powyższe regulacje dotyczą również osób niewidomych oraz ich przewodników.

Więcej…
 

Nakładki brajlowskie uratowane

W najbliższych wyborach Parlamentarnych nadal będą dostępne nakładki brajlowskie do kart do głosowania. Projektodawca wycofał się z kontrowersyjnych zmian w kodeksie wyborczym uniemożliwiających osobom niewidomym i słabowidzącym samodzielny udział w wyrobach. Zmiana stanowiska instytucji publicznych to ogromny sukces środowiska osób niewidomych i słabowidzących.

Więcej…
 

Turnus i kolonie dla dzieci i młodzieży w 2015 r.

 

Porady prawne

Przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (ul. Chodakowskiego 19/31) przy Wydziale Prawa i Nauk Społecznych rozpoczęła działalność Studencka Poradnia Prawna, której bezpłatna oferta skierowana jest do osób ubogich, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Są to porady w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy, prawa administracyjnego, prawa karnego, wybrane kwestie prawne dotyczące zwierząt. Usługi są realizowane pod kierunkiem wykładowców i praktyków z tytułami doktorów prawa. Polski Związek Niewidomych otrzymał także tę ofertę, informujemy więc Państwa o tym jak można z niej skorzystać:

Więcej…
 

Ankieta do pracy empirycznej na Wydziale Psychologii UW

Ankieta jest częścią badania prowadzonego przez Joannę Domeradzką i Annę Boroń na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem mgr Ewy Młożniak. Celem ankiety jest zbadanie różnic w doświadczaniu swojego ciała między osobami widzącymi i niewidomymi. Ankieta jest anonimowa, składa się z 3 kwestionariuszy i jej wypełnienie zajmuje przeciętnie ok. 15 minut. Wszystkie informacje zebrane w trakcie badania są poufne i będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu pod adresem: emlozniak@psych.uw.edu.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>