Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Partnerzy

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Konkurs na stanowisko "Dyrektora Biura Okręgu Mazowieckiego PZN"

Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszenia.
Ogłoszenie przesłane przez prezesa Zarządu Mazowieckiego Okręgu PZN – mgr Macieja Dunin-Borkowskiego

Okręg Mazowiecki PZN ogłasza konkurs
na stanowisko
„Dyrektora Biura Okręgu Mazowieckiego PZN”

Więcej…
 

Czerwcowe spotkania w Tyflogalerii

Tyflogaleria Polskiego Związku Niewidomych, Warszawa, ul. Konwiktorska 7 zaprasza na spotkania we wtorki o godz. 16.00

Więcej…
 

Bezpłatne badania dermatologiczne!

W związku z Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem Polski Związek Niewidomych zaprasza niewidome i słabowidzące osoby na bezpłatne badania dermatologiczne – badanie znamion.

Badania odbędą się w piątek 29 maja 2015 r. w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9 w godzinach 11.00–17.00.

Obowiązują zapisy.

Kontakt: Mariola Kozłowska, tel. 22 831 33 83, 22 831 22 71 wew. 246 lub e-mail: pzn@pzn.org.pl. Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Kasy fiskalne a niewidomi

Niewidomi przedsiębiorcy prowadząc firmy napotykają wiele przeszkód w obsłudze kas rejestrujących działalność usługowo-handlową. Obsługa bezwzrokowa jest bardzo utrudniona, ponieważ kasy nie posiadają udźwiękowionego menu. Polski Związek Niewidomych skierował pismo do Ministra Finansów z prośbą o zwolnienie osób niewidomych – przedsiębiorców z obowiązku posiadania kas rejestrujących do momentu wypracowania systemu, który byłby dostępny a jednocześnie gwarantował udokumentowanie wszystkich transakcji przeprowadzonych przez niewidomego przedsiębiorcę. Prosiliśmy także o poparcie naszych starań Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rzecznika Praw Obywatelskich.

Otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Finansów, która jest dosyć zawiła, wymaga uważnego prześledzenia, zamieszczamy ją poniżej:

Więcej…
 

Program lekowy w leczeniu wysiękowej postaci AMD zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia

Z radością informujemy, że Ministerstwo zdrowia zatwierdziło program lekowy w leczeniu wysiękowej postaci AMD - zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. O ten program zabiegaliśmy od wielu lat. Liczymy, że zmieni on na korzyść sytuację osób tracących wzrok z powodu tego schorzenia.

Program wchodzi w życie z dniem 1 maja br.

Więcej…
 

Z biletem na pokładzie Pendolino

Pod koniec grudnia 2014 roku spółka Intercity uruchomiła nową kategorię połączeń kolejowych - EIP Premium. Nowe połączenia są obsługiwane przez pociągi Pendolino.

W swoim regulaminie przewoźnik wprowadził zakaz zakupu biletów na pokładzie tych pociągów. W przypadku braku biletu pasażer musi uiścić dodatkową opłatę w wysokości 650 złotych. Powyższe regulacje dotyczą również osób niewidomych oraz ich przewodników.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>