Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Partnerzy

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Wpływ pacjentów na kształtowanie dostępności i jakości usług medycznych świadczonych przez szpitale na przykładzie okulistyki.

Polski Związek Niewidomych zaprasza mieszkańców Warszawy i okolic na spotkanie dotyczące jakości i dostępności usług medycznych, które odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku, o godzinie 11:00, w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie.

Więcej…
 

Pilne! Jedno wolne miejsce! Wolontariat w Belgii dla osoby niewidomej lub słabowidzącej, do 30 roku życia.

Zapraszamy do udziału w projekcie: wolontariat w Belgii, w miejscowości Liege.

Na wolontariat może wyjechać jedna osoba w wieku od 18 do 30 lat. Wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość języka francuskiego.

Jest to wyjazd 9 miesięczny, od października 2015.

Dokładniejsze informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu 22 887 62 70 lub kontaktując się mailowo: alemanczyk@pzn.org.pl

Zgłoszenia są przyjmowane do 8 kwietnia 2015.

 

Petycja w sprawie umożliwienia dopłat do świadczeń medycznych

Polski Związek Niewidomych przygotował petycję do Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia o wprowadzenie możliwości dopłat do świadczeń medycznych celem podniesienia ich jakości. Zachęcamy do przyłączenia się do apelu o prawo pacjentów do skorzystania z rozwiązań medycznych podnoszących standard zabiegu, a nieobjętych finansowaniem NFZ, bez jednoczesnej utraty prawa do refundacji całego świadczenia.

Petycję można pobrać klikając w poniższy link (plik .pdf, plik .doc) i wypełnioną przynieść do siedziby PZN lub poprzeć na stronie internetowej

 

Apel o program lekowy AMD

W Polsce każdego roku przybywa aż 14 tys. pacjentów, którzy narażeni są na nieodwracalną ślepotę. Jednocześnie zaledwie co 20 chory ma szansę na bezpłatne leczenie, gdyż nadal brakuje programu lekowego. Dlatego Stowarzyszenie Retina AMD, Stowarzyszenie AMD i Polski Związek Niewidomych podpisały apel w imieniu chorych na zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD). Skierowany on został do instytucji odpowiedzialnych za politykę zdrowotną, a jego celem jest uzyskanie dostępu do lepszego leczenia i utworzenie specjalnego programu leczenia AMD. Apel poparło 10 organizacji zrzeszających osoby niewidome i niedowidzące.

23 marca (poniedziałek) 2015 r. o godz. 11:00 w Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 7 odbędzie się konferencja podczas której odczytana zostanie treść apelu.

 

Jaskra nie boli

11 milionów osób do 2020 roku straci wzrok w wyniku jaskry, jeśli nie wykryjemy choroby odpowiednio wcześnie – ostrzegają eksperci.

Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry Stowarzyszenie Chorych na Jaskrę, Sekcja Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Polski Związek Niewidomych rozpoczynają realizację ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Jaskra nie boli – kradnie wzrok" i przypominają, że jedynie odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza może uratować wzrok.

Więcej…
 

Oferta kursu Masażu dla osób niewidomych i słabowidzących

Jedyny taki kurs na rynku z najbogatszą ofertą technik masażu. Z nami zdobędziesz ceniony i intratny zawód na rozwijającym się rynku SPA&WELLNESS.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>