Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Niewidomi czytają "Lalkę"

5 września całą Polskę ogarnie czytelniczy szał – tego dnia odbędzie się bowiem czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Polski Związek Niewidomych wspólnie z Główną Biblioteką Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Działem Zbiorów dla Niewidomych postanowił przyłączyć się do tej akcji i zaprosić osoby z dysfunkcją wzroku do wspólnej lektury „Lalki” Bolesława Prusa.

Więcej…
 

Przedstawienie Teatru T3

Serdecznie zapraszamy 31 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:00 do Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych (Warszawa, ul. Konwiktorska 9) na spektakl "Jak w przedwojennym kabarecie" w wykonaniu aktorów Teatru T 3 z Białegostoku. Przedstawienie wyreżyserował Piotr Szekowski.

Więcej…
 

Konferencja ZACHOWANIA TRUDNE? - TAŃSZE ZAPISY DO KOŃCA SIERPNIA

Z terenu całej Polski spływały do nas zapytania o to, w jaki sposób pracować z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, które wykazują zachowania trudne. Postanowiliśmy więc zorganizować międzynarodową konferencję poświęconą temu tematowi w ramach cyklu "Spotkania Na Tak". Konferencja składa się z dnia wykładowego i dnia warsztatowego – za każdym razem stawiamy jednak na bezpośredni kontakt publiczności z prelegentem. Sami uczymy się od naszych gości i cieszymy się, że w tym spotkaniu mogą wziąć udział również Państwo.

Więcej…
 

Informacja o zgonie lidera Związku

Z żalem informujemy, że odszedł od nas na zawsze Tadeusz Malawski, członek Polskiego Związku Niewidomych od 1993 roku, prezes Okręgu Dolnośląskiego oraz członek Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych w latach 1999–2013.

Swoją pracę społeczną wykonywał z zaangażowaniem i wielką sumiennością.

Tadeusz Malawski był laureatem wielu nagród i odznaczeń m.in.: Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Złotego i Srebrnego Krzyża Zasługi, a przede wszystkim był naszym serdecznym Kolegą.

Pogrzeb odbędzie się we Wrocławiu w dniu 20 sierpnia (czwartek) o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej.

Rodzinie przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia.

Kierownictwo Polskiego Związku Niewidomych

 

Tyflogaleria Polskiego Związku Niewidomych Warszawa ul. Konwiktorska 9,

zaprasza na wystawę malarstwa

Elżbiety Łysoniewskiej

"Mój świat barw"

wernisaż 12 sierpnia 2015 godz. 18

Wystawa czynna będzie do 30 września 2015 roku w poniedziałek, środa, czwartek, piątek od godziny 9.oo do 16.30, we wtorek od godziny 9.oo do 18.oo

Więcej…
 

Kulturalni niewidomi

Czy niewidomi mogą być nie tylko odbiorcami, ale też twórcami szeroko rozumianej kultury? Czy artystyczna działalność osób z dysfunkcją wzroku może na stałe wpisać się do kalendarza kulturalnych imprez Warszawy? Ależ oczywiście! Nie tylko może, ale wręcz musi. Dlatego też Polski Związek Niewidomych serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Kulturalni niewidomi”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>